NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA DO WNĘTRZ. WYSOKA JAKOŚĆ PRODUKTÓW

LABORATORIUM ZIELONEGO POJĘCIA – lasy w słoiku

Laboratorium Zielonego Pojęcia to nowy projekt działającej od kilku lat firmy edukacyjnej, Akademii Przyrody „Kumak”.

W Laboratorium powstają ozdoby roślinne – oryginalne elementy aranżacji, ożywiające przestrzeń. Proponują nowoczesne rozwiązania, pozwalające mieszkańcom miejskiej dżungli na obcowanie z pięknem dzikiej natury. Zastosowanie stworzonych  zielonych kompozycji pomaga wykreować inspirującą, przyjazną przestrzeń do pracy, spotkania, a także wyciszenia i odpoczynku. Proponowane elementy wyposażenia wnętrz mają za zadanie przywrócenie pierwotnego kontaktu z przyrodą, utraconego w pogoni za technologią, a niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania i zdrowia człowieka. .

Inspiracje  projektów czerpią z natury i najnowszych trendów.

W  Laboratorium tworzyą z pasją i poszanowaniem środowiska naturalnego. Elementy kompozycji, które stosują są pochodzenia naturalnego, legalnie pozyskiwane i dokładnie wyselekcjonowane.

Ich portfolio obejmuje:

– kokedama – forma sztuki japońskiej, pozwala na nietypowe aranżacje wnętrz, podział funkcjonalny pomieszczeń za pomocą wiszących ogrodów. Kokedamy świetnie wpisują się we współczesny trend w aranżacji przestrzeni – minimalizm.

 

– Las w słoiku – zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny – stanowi trwały obieg zamknięty, w którym krążą woda i składniki mineralne. Jest to ciekawy obiekt do obserwacji, który wyraża magię prawdziwego lasu.

– kompozycje z oplątwami – Tillandsie (oplątwy) to rośliny naturalnie występujące na obszarach tropikalnych. Rośliny te nie posiadają systemu korzeniowego – wodę i składniki pokarmowe czerpią z powietrza. Wykorzystujemy je do tworzenia mini ogródków biurkowych (desk-gardens), wiszących ogrodów, żywych rzeźb.

– obrazki z chrobotka reniferowego. Wybarwiony preparowany porost jest naturalnym materiałem do ozdabiania pomieszczeń poprzez tworzenie zielonych powierzchni. Zielone obrazy z chrobotka nie wymagają żadnej pielęgnacji, ani dostępu do światła, co czyni je atrakcyjnym elementem dekoracji wnętrz, w których zastosowanie żywych roślin jest kłopotliwe .

 

e-mail: akademia@kumak.pl

strona FB >>